W każdym projekcie:

Spełniamy Państwa oczekiwania

Dbamy o funkcjonalność i estetykę

Wyznaczamy ścieżki komunikacyjne

Stosujemy niestandardowe rozwiązania

Nie zapominamy o detalach

Przykład projektu ogrodu i realizacji

TWORZENIE PROJEKTU LUB KONCEPCJI

Skoro Państwo czytają ten wpis to najprawdopodobniej marzycie o swoim ogrodzie. Strefie relaksu. Miejscu pięknym ale i funkcjonalnym. Swoim małym raju na ziemi – tuż obok domu. Aby sprostać Państwa wymaganiom podzieliliśmy proces tworzenia projektu Państwa ogrodu na etapy.

 

Oczekiwania

Najpierw musimy wiedzieć o czym marzycie. Altanka, grill, nawadnianie, drogi,  oczko wodne, specjalne rośliny a może klimatyczne oświetlenie wieczorem? Podpowiemy co warto a czego lepiej unikać. Zaproponujemy fajne rozwiązania. Ważny jest też wybór konwencji ogrodu – dopasowanie go do większej architektury domu, budynku. Dobór kostki, wybór poszczególnych roślin.

Wyznaczenie terenu

To najtrudniejszy etap – trzeba wszystkie myśli, pomysły przelać na papier, zwymiarować a następnie zaprogramować w specjalnym programie komputerowym. Wtedy gdy już „widzimy” jak ogród będzie się prezentował – możemy dobrać kolorystykę np. ogrodzenia, tarasu, podjazdu oraz ich wymiary.

Projekt systemów

To jest też moment na opracowanie projektu systemu oświetlenia i nawadniania naszego „edenu”. Nowoczesne ogrody dają możliwość zautomatyzowania większości czynności z nimi związanych (nawet koszenie można już automatyzować). O wszystkich potrzebnych w przyszłości systemach trzeba pomyśleć wcześniej, rozplanować sposób zasilania i umiejscowienie kabli, węży itd.

Zmiany, uzgodnienia

To jest moment na dokonanie korekt w naszym projekcie ogrodu. Na tym etapie wiemy już dość dokładnie ile będzie kosztować wykonanie naszego ogrodu. Możemy wówczas zweryfikować ilość roślin ich rodzaj lub podzielić budowę ogrodu na kilka etapów aby zmieścić się w początkowym budżecie.

Gotowy projekt

Finalnym efektem naszej pracy jest projekt, który może wykonać profesjonalna firma zajmująca się zakładaniem ogrodów. Projekt w wersji elektronicznej lub drukowanej ze zwymiarowanymi elementami, roślinami, spisem roślin i rozplanowaniem systemów automatyki ogrodu. Dla wymagających możemy też przygotować wizualizację 3d ich przyszłego ogrodu. Szczegółowe projekty i wizualizacje zalecamy najbardziej wymagającym klientom, którzy wiedzą czego chcą i mają szersze ramy czasowe na wykonanie inwestycji w ogrodzie.

Koncepcja zamiast projektu

Często zdarza się tak, że na wykonanie ogrodu mamy ograniczony czas. Mając pełne zaufanie do nas – klienci decydują się na zakładanie ogrodu na podstawie koncepcji. Koncepcja jest mniej szczegółowym i obrazowym projektem. Efekt końcowy jest taki sam jak w przypadku dokładnego gotowego projektu, ale na początku to my znacznie więcej wiemy i mamy to w głowie a klient jeszcze nie. Nie istnieje taki podział, że na mniejsze inwestycje stosujemy koncepcje a na większe projekty szczegółowe. To kwestia indywidualnego podejścia. Zapraszamy do poszerzenia wiedzy i  rozmowy na temat zakładania ogrodów.

Masz pytania, potrzebujesz pomocy? Stwórzmy razem piękny ogród
Chętnie podzielimy się z Tobą naszą wiedzą i doświadczeniem.

Kontakt: 669-345-956

ZOBACZ CO PROJEKTUJEMY

  • zieleń publiczną
  • ogrody przydomowe
  • zieleń reprezentacyjną
  • parki skwery, place

  • zieleń przydrożną
  • fontanny
  • systemy automatycznego nawadniania
  • oświetlenie

  • małą architekturę
  • tarasy

PRZYKŁADY REALIZACJI PROJEKTÓW OGRODÓW

Zobacz nasze inne usługi